Imię Edward: edukacja, rodzina i miłość oraz patroni (2024)

Spis treści

Reklama

 • Znaczenie imienia Edward
 • Edward - pochodzenie
 • Zdrobnienia imienia Edward
 • Imieniny Edwarda
 • Imię Edward dla dziecka
 • Edward - edukacja
 • Edward - rodzina i miłość
 • Edward - predyspozycje zawodowe
 • Znane osoby o imieniu Edward
 • Edward w innych językach
 • Patroni imienia Edward
 • Przysłowia i cytaty z imieniem Edward
 • Ciekawostki o imieniu Edward
 • Edward - szczęśliwa liczba
 • Edward - szczęśliwy kamień
 • Edward - szczęśliwy kolor

Znaczenie imienia Edward

Edward jest osobą twórczą, ambitną i pewną siebie. Lubi zdobywać nowe doświadczenia i robi wszystko, żeby realizować swoje plany. Jest żywiołowy i niezależny, czym wzbudza zainteresowanie u innych osób. To mężczyzna szczery do bólu, przez co niektórzy mogą go odtrącać. Co więcej, Edward uwielbia być w centrum zainteresowania. Lubi otrzymywać pochwały i komplementy, które podnoszą jego wartość. Jest doskonałym przykładem na to, że wielka wiara w siebie i ciężka praca przynoszą najlepsze efekty. Mężczyzna o tym imieniu doskonale zdaje sobie sprawę, że sukces zależy wyłącznie od niego.

Edward - pochodzenie

Imię Edward jest połączeniem dwóch anglosaskich słów: ead, które oznacza „szczęście i pomyślność” oraz weard oznaczającego „obrońcę”. Edward to ten, który należycie broni majątku.

Zdrobnienia imienia Edward

Najpopularniejsze zdrobnienia imienia Edward to: Edi, Edzio, Edek, Edziu, Edziulek, Ed, Edunio, Edulek, Edwardek i Edwardo.

Imieniny Edwarda

Najhuczniej obchodzone imieniny Edwarda przypadają na dzień 13 października. Niektórzy panowie o tym imieniu świętują 5 stycznia lub 18 marca.

Zobacz także

Imię Edward dla dziecka

Edward to dziecko towarzyskie, energiczne i bardzo niezależne. Uwielbia zabawę poza domem i wszędzie go pełno. Ceni sobie indywidualność i raczej trudno wpoić mu zasady. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebuje on w swoim życiu wsparcia rodziców lub opiekunów. Edward od najmłodszych lat oczekuje aprobaty, a także okazywania uczuć. Otoczony uwagą i miłością z całą pewnością odwdzięczy się tym samym.

Edward - edukacja

Edward jest pracowity i odpowiedzialny już od wczesnych etapów swojej edukacji. Jego kreatywna dusza spełnia się we wszelkiego rodzaju projektach, zadaniach i konkursach. To prawdziwy dowódca, dlatego z chęcią przyjmie rolę przewodniczącego lub starosty. Jest zdolny do poświęceń, postawione sobie cele stawia na pierwszym miejscu. Edward to także pewny siebie mężczyzna, dlatego osiąga wiele bez większego problemu. Nie lubi podporządkowywać się innym, dlatego niechętnie bierze udział w pracach grupowych. Ceni sobie wolność i indywidualność. Mimo wszystko jest lubiany, a przez niektórych nawet podziwiany.

Edward - rodzina i miłość

Osoba o tym imieniu jest niezwykle żywiołowa, energiczna i przeświadczona o swojej wyjątkowości. Dzięki odwadze i bezpośredniości wzbudza zainteresowanie, nie ma też większych problemów ze znalezieniem miłości swojego życia. Niestety, za sprawą jego ignorancji początkowa sielanka w związku może z czasem nieco ostygnąć. Z kim Edward stworzy najlepszy związek? Prawdopodobnie z numerologiczną trójką, piątką lub siódemka. Potrzebuje od partnerki wsparcia, pochwał i wolności. Nie czuje się dobrze w towarzystwie kobiet dominujących i rozkazujących.

Czy Edek ma szansę na założenie rodziny? Oczywiście, jeśli tylko znajdzie właściwą osobę, z którą będzie dzielił pasje i zainteresowania. Edward bardzo ceni sobie towarzystwo dzieci i partnerki - czas z rodziną zawsze spędza aktywnie i w interesujący sposób.

Edward - predyspozycje zawodowe

Edward jest osobą ambitną, pracowitą i skoncentrowaną na osiąganiu sukcesów. Nic dziwnego, że zalicza się do pożądanych pracowników, a jednocześnie świetnych szefów. Edwardowie mają wiele ciekawych pomysłów, dlatego bardzo często otwierają własne biznesy. Są charyzmatyczni i pomysłowi, dzięki czemu mają dar do zarządzania ludźmi. Doskonale radzą sobie zarówno jako kierownicy, przywódcy lub dyrektorzy, jak i wynalazcy czy naukowcy. Każdy Edward lubi tworzyć, dlatego ostatnie dwa zawody są dla niego wręcz idealne. Szukanie nowych rozwiązań to coś, w czym sprawdzi się najbardziej. Wysokie stanowiska i zarządzanie ludźmi to nie są jedyne rozwiązania, jeśli chodzi o karierę zawodową Edka. Jako kreatywna i bardzo odkrywcza dusza Edward sprawdza się również w roli architekta czy dziennikarza, a nawet fotografa. Lubi pracę z ludźmi, jednak to w pojedynkę czuje się najlepiej.

Znane osoby o imieniu Edward

Lista znanych osób o imieniu Edward jest naprawdę imponująca. Noszą je zarówno politycy, jak i przedsiębiorcy, muzycy czy poeci. Tak miał na imię m.in. angielski odkrywca szczepionek przeciwko ospie Edward Jenner, a także Edward Bernard Raczyński - polski polityk i prezydent RP na uchodźstwie w latach 1979-1986. Imię to noszą również znani aktorzy, tacy jak Edward Linde-Lubaszenko czy Edward Harrison Norton, oraz popularny dyrektor programowy i dziennikarz Edward Miszczak.

Edward w innych językach

Edward w języku włoskim to Edoardo, w rosyjskim Eduard, francuskim - Édouard, Odart lub Oudart, a łacińskim - Eduardus. To popularne imię angielskie, które w tym języku brzmi tak samo jak w Polsce. W języku bułgarskim, duńskim, fińskim i węgierskim również jest bardzo podobne - Edvard.

Patroni imienia Edward

Patronem imienia Edward jest św. Edward Męczennik żyjący w latach 963-978. Był królem Anglii od 12. roku życia i walczył w obronie klasztorów, przez co spotkał się z licznymi przykrościami. Jego macocha Elfrida robiła wszystko, by odsunąć go od władzy. Został zabity podczas wiosennego polowania, po czym uznano go za męczennika, który zginął z rąk pogan.

Przysłowia i cytaty z imieniem Edward

Najpopularniejsze przysłowie z imieniem Edward to: „Na Edwarda - jesień twarda”. Przysłowie to ma związek z imieninami obchodzonymi w 13 października.

Ciekawostki o imieniu Edward

Imię Edward pojawiło się w kultowej sadze „Zmierzch”. Przystojny wampir (grany przez Roberta Pattinsona) związał się z Bellą Swan, z którą stworzył dość nietypową rodzinę. Popularnym Edkiem jest też bohater dramatu „Tango” Stanisława Mrożka. Postać ta jest bardzo szczera, naturalna, a przy tym dość arogancka. Osiąga - choć często w dość okrutny sposób - zamierzone cele.

Edward - szczęśliwa liczba

Szczęśliwą liczbą Edwarda jest numerologiczna jedynka. Ta liczba genialnie współgra z charakterem Edka - nieprzeciętnego, pomysłowego i bardzo twórczego mężczyzny. Numerologiczne jedynki są bardzo zdolne, indywidualne i zmotywowane, by osiągać zamierzone cele. Edward z całą pewnością nie podporządkuje się innym, czego potwierdzeniem może być jego zachowanie w dzieciństwie. Popularnymi jedynkami są m.in.: Charlie Chaplin, Paco Rabanne, Karol Marks i Lew Tołstoj.

Edward - szczęśliwy kamień

Szczęśliwym kamieniem Edwarda jest kryształ górski. Noszony jako talizman chroni przed negatywną energią, niepowodzeniami i porażkami. Jest doskonały dla perfekcjonistów, którzy stale stawiają sobie coraz wyższe cele. Kryształ górski oczyszcza negatywne myśli, zwiększa kreatywność i pobudza do działania.

Reklama

Edward - szczęśliwy kolor

Szczęśliwy kolor Edwarda to bez wątpienia dynamiczny i energiczny czerwony. Jest symbolem siły, witalności i wielkiej werwy. To barwa rywalizacji, adrenaliny i ekscytacji. Skupia na sobie niesamowitą uwagę i sprawia, że silniej odczuwamy różne emocje. Czerwień zmusza do reakcji i działania, oznacza też odwagę, męstwo i waleczność.

Imię Edward: edukacja, rodzina i miłość oraz patroni (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Madonna Wisozk

Last Updated:

Views: 6252

Rating: 4.8 / 5 (48 voted)

Reviews: 87% of readers found this page helpful

Author information

Name: Madonna Wisozk

Birthday: 2001-02-23

Address: 656 Gerhold Summit, Sidneyberg, FL 78179-2512

Phone: +6742282696652

Job: Customer Banking Liaison

Hobby: Flower arranging, Yo-yoing, Tai chi, Rowing, Macrame, Urban exploration, Knife making

Introduction: My name is Madonna Wisozk, I am a attractive, healthy, thoughtful, faithful, open, vivacious, zany person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.